Darmowy Open Source CRM lub ERP dla małej firmy

Ile będzie tak na prawdę kosztował nas darmowy program CRM LUB ERP i czego możemy oczekiwać?

Sprawdź ile tak na prawdę kosztuje wdrożenie systemu CRM lub ERP i jakie są zalety korzystania z systemu?

systemy crm

W sieci istnieje wiele różnych systemów CRM, które oferują darmową wersję dla 1 lub kilku użytkowników lub darmową wersję na określony czas (np. 30 dni). Jest też duża grupa systemów Open Source, które są dostępne bez kosztów licencji. Zaletami takich systemów jest z pewnością brak wspomnianych kosztów licencyjnych, pełny dostęp do kodu źródłowego systemu i dowolna jego modyfikacja, brak limitu użytkowników. Te systemy przeważnie są zupełnie darmowe dla osób trochę bardziej zaawansowanych technicznie łatwe w instalacji i obsłudze. A co dla informatycznych laików? - Osoby mniej biegłe technicznie mogą skorzystać z usług firm, które specjalizują się w pracą z danym systemem Open Source. Każdy z sposobów instalacji będzie miał oczywiście swoje wady i zalety.


 

Sposób 1: "zrób to sam" - osoby bardziej zaawansowane technicznie i z dużą ilością wolnego czasu


Tak jak w systemach eCommerce gdzie mamy np. PrestaShop, WordPress, czy Magento każdy może sobie wykupić hosting i łatwo zainstalować te programy na serwerze, podobnie jest z systemami CRM gdzie mamy SugarCRM, Vtiger, Odoo i wiele innych dostępnych za darmo do pobrania w sieci.  Jeżeli jesteś trochę bardziej zaawansowany technicznie spędzisz kilka dni na forach i youtube to będziesz w stanie spokojnie zainstalować dany program CRM i możesz przystąpić do kolejnej rundy czytania blogów i oglądania filmów na youtube, które wyjaśniają funkcjonalność i konfigurację danego systemu. Jeżeli masz wystarczającą ilość czasu i nie będziesz chciał wchodzić zbyt głęboko w konfigurację i modyfikacje to może Ci się udać i możesz mieć działający system CRM! Jeżeli chesz np. zainstalować Odoo, masz dużo wolnego czasu i chcesz spróbować sam - Twój proces instalacji będzie wyglądał tak:

1. Zakup domeny internetowej

2. Zakup hostingu internetowego VPS lub prywatny serwer lub Amazon, Google, Azure alternatywnie Bitnami (które ma swoje zalety i wady) https://bitnami.com/stack/odoo (Pamiętajmy, że Odoo nie będzie działało na współdzielonym hostingu)

3. Instalacja na naszym świeżym serwerze Ubuntu 16.04. pod Odoo v11 CE

4 Instalacja Odoo na Ubuntu zgodnie z tym skryptem: https://www.odoo.yenthevg.com/category/installation/

5. Podpięcie domeny i konfiguracja firewall, Nginx, SSL i konfiguracja backapoów dla bezpieczeństwa

6. Gotowe! Możemy zacząć instalowanie aplikacje w Odoo (bardzo dużo wyjaśnień na temat konfiguracji i aplikacji Odoo dostępnych jest na ich kanale Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCkQPikELWZFLgQNHd73jkdg oraz w oficjalnej dokumentacji: https://www.odoo.com/page/docs). Proszę zwrócić uwagę na wersję i edycję Odoo, mamy edycję Enterprise, która jest bardziej rozbudowana, płatna i dostępna tylko przez oficjalnych partnerów Odoo takich jak Hadron for Business i mamy edycję Community, która jest dostępna darmowo + każda z nich jest dostępna w różnych wersjach. Ostatnia wersja (V11) wydana była w październiku 2017r.

Odoo blok tekstu i zdjęcia 
 
 
Odoo blok zdjęcia i tekstu

Sposób 2: Zleć to specjaliście - osoby i firmy, które chcą mieć szybko i dobrze wdrożony system CRM lub ERP

Alternatywą dla powyższej listy "zrób to sam" jest skorzystanie z usług profesjonalisty, dające bezpieczeństwo i pewność szybkiego wdrożenia. Jakie kroki podjąć?

1. Zamów usługi hostingu Odoo z darmowym demo i 30 dniowym okresem próbnym w firmie Hadron for Business sp. z o. o.. Otrzymasz w przeciągu 1 dnia instalację Odoo na prywatnym, dopasowanym serwerze pod Twoje potrzeby w bezpiecznym, światowej klasy Data Center zlokalizowanym w Warszawie za jedyne 1000zł/rok!

2. Wykup kilka godzin konsultingu u naszych specjalistów Odoo w celu instalacji i konfiguracji aplikacji oraz importu danych do Twojego Odoo. Przeanalizujemy Twoje potrzeby i przeszkolimy pracowników z tego jak korzystać z programu tak aby Twoja firma mogła od razu zacząć pracę w systemie w prawidłowy sposób czerpiąc korzyści z implementacji. W małych firmach czas implementacji to ok. 1-2 tygodnie z kosztami w granicach 3750-12000zł , w średnich firmach z większymi wymaganiami i bardziej skomplikowanymi procesami implementacja może trwać kilka tygodni, zależnie od tego czy będzie dużo dodatkowych specyfikacji czy standardowa implementacja koszty mogą być od 20-100tys. zł.


jesteś zainteresowany współpracą? 

skontaktuj się z nami                                                                                                                                                                   sprawdź ceny hostingu lub wdrożeń